Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, czwartek 28-marzec-2018

Przewierty
Przewierty drogowe to metoda położenia wszelkiego rodzaju instalacji podziemnych na terenach zabudowanych i mocno zurbanizowanych.

Całkowicie nie niszczy się inwestycji, które są zbudowane na ziemi, wszelkiego rodzaju rury kanalizacyjne, wodociągowe, energetyczne, telekomunikacyjne czy gazownicze, przeciąga się metodą bezinwazyjną jaką są przewierty drogowe. 
Wiele firm posiada różnego rodzaju wiertnice, które robią przewierty i przeciski nie tylko na terenach zabudowanych, ale i także pod naturalnymi przeszkodami, jakimi są rzeki, jeziora czy inne zbiorniki wodne. Doświadczeni i wyszkoleni pracownicy są wykwalifikowanymi operatorami takich maszyn i zawsze gwarantują idealne położenie instalacji podziemnej. Metoda przewiertów drogowych jest na ogół taka sama, najpierw są przewierty pilotażowe, potem następuje rozwiercanie wykonanego otworu na szerokość wkładanej tam rury, a następnie rura zostaje wciągnięta w wykonany tunel. 
Istnieje możliwość obserwacji, wykonywanych robót, ponieważ na końcu wiertnicy umieszczone są kamerki, a cała jej praca jest obserwowana na monitorze. Można bez problemu ominąć przeszkody podziemne, w niczym to nie koliduje z położoną potem instalacją. Przewierty są wykonywane o różnych średnicach, w zależności jak grube kładzie się rury oraz na różne długości, na ogół są to średnice nawet do 500 mm a długości do 600 metrów. Innowacyjne metody kładzenia instalacji podziemnych spowodowały, że z łatwością można położyć nową instalację, pod drogami, lotniskami, nasypami kolejowymi czy szynami, nie niszcząc budowanych i funkcjonujących już budowli oraz innych okolicznych przedsięwzięć infrastruktury. 
Dzięki nowoczesnym i zmodernizowanym maszynom, wszelkie ciężkie i trudne prace wykopaliskowe odeszły już do lamusa, nie potrzeba ściągać wielkiego i ciężkiego sprzętu, służącego do robót wykopaliskowych, tylko po to by położyć instalację gazowniczą czy telekomunikacyjną. Dzisiaj te prace wykonuje się szybko, bezproblemowo i bezinwazyjnie, w dużej mierze także dzięki odpowiednio wyszkolonym pracownikom.
Dowiedz się więcej na stronie: http://www.telmont.poznan.pl/przewierty-sterowane

Fotorelacja


usługi
biznes
przewierty
firma
poznań