Chcesz odzyskać należności zagraniczne?

Słowa kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Odzyskanie pieniędzy od dłużnika nigdy nie jest proste. Wymaga znajomości odpowiednich przepisów i metod, którymi możemy się przy tym posłużyć. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w grę wchodzi odzyskanie należności za granicą.Jeśli chcielibyśmy egzekwować zaległość od nieuczciwego kontrahenta na własną rękę na przykład w Hiszpanii, powinniśmy przede wszystkim zorientować się, jak wyglądają procedury windykacyjne w Hiszpanii. Informacje na ten temat możemy znaleźć chociażby w internecie. Mając pojęcie o tym, jak powinna przebiegać windykacja w Hiszpanii, możemy (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, piątek 21-maj-2017

Chcesz odzyskać należności zagraniczne?

Decydujemy się na osuszacz

Słowa kluczowe: ekonomia, osuszanie, pieniądz, powietrze, przedsiębiorstwa, wypożczalnia

(...) go potrzebować tylko kilkukrotnie. Po co więc robić sobie niepotrzebne, wcale nie tak małe koszty?Osuszacze powietrza Poznań zawsze możemy w razie ewentualnej potrzeby kupić w późniejszym czasie. Najgorsze co możemy zrobić to dokonać zakupu na szybko, bez odpowiedniego obeznania w temacie. (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, piątek 23-marzec-2017

Decydujemy się na osuszacz

Środowisko a firma - czy da się to pogodzić?

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Na wstępie zadajmy sobie pytanie: Po co wdraża się systemy zarządzania w firmach? Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza gdy oprzemy się o konkretny, działający system. Takim jest system IFS. Współczesne firmy, nawet średniej wielkości, prowadzą działalność obejmującą wiele krajów, a często cały świat. IFS Applications wspiera działalność w wielu językach, walutach i systemach miar, co jest niezwykle pomocne w zarządzaniu. Systemy zarządzania zapewniają wsparcie głównych procesów takich jak zarządzanie zasobami ludzkimi, finansami, kontrolą zapasów oraz konkretnych projektów w różnych częściach przedsiębiorstwa, także filiach poza granicami (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, piątek 21-grudzień-2016

Środowisko a firma - czy da się to pogodzić?

Inwestowanie pieniędzy w lasy

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, inwestowanie, przedsiębiorstwa

(...) Mogłoby się wydawać, że w celu zarabiania na zalesianiu należy posiadać dużą ilość terenu, ale w praktyce okazuje się, że nie jest to warunkiem koniecznym i przy odrobinie wysiłku oraz przedsiębiorczości praktycznie każdy może w ten sposób dorobić.Zamiast więc samodzielnie zajmować się zalesianiem, prościej jest wybrać taki fundusz, który po prostu zatrudni do tego odpowiednich podwykonawców, a inwestorom pozwoli wówczas odzyskać z nawiązką (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, piątek 21-maj-2015

Inwestowanie pieniędzy w lasy

Jakie czynniki wpływają na kursy walut?

Słowa kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Osoby zainteresowane rynkiem walutowym mogą zaobserwować, że wartość każdego pieniądza zmienia się w czasie, czego odzwierciedleniem są kursy walut. Co w największym stopniu wpływa na notowania walutowe? Sprawdźmy to.CZYNNIKI EKONOMICZNEBezpośredni wpływ na kursy walut ma cały szereg czynników ekonomicznych, a podstawowym z nich jest relacja popytu do podaży. W warunkach polityki kursów płynnych, przyjętej przez większość krajów rozwiniętych i rozwijających się, państwo nie dokonuje zbyt częstych ingerencji na rynkach walutowych. W tej sytuacji na notowania walut, w największej mierze, (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, piątek 20-marzec-2015

Jakie czynniki wpływają na kursy walut?

Po co mi księgowy?

Słowa kluczowe: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Wielu początkujących przedsiębiorców nie bez słuszności zauważa, że opłacenie księgowości to spory wydatek. Prawdą jest też, że podstawowe czynności księgowe można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Kiedyś jednak pojawi się na pewno problem - gwarantują to zagmatwane i trudne do zrozumienia przepisy. Księgowość na stałe Stała współpraca z księgowymi potrzebna jest szczególnie w tych branżach, w których przedsiębiorca korzysta (lub może korzystać) ze zwolnień (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, piątek 02-styczeń-2015

Po co mi księgowy?