Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, czwartek 07-luty-2018

Podłogi w domu - jakie wybrać?
Urządzając nasze wymarzone mieszkanie, czy też dom, największą wagę przywiązujemy przeważnie do koloru ścian oraz mebli.

Rzadko kiedy pochylamy się jednak nad tym, co rzeczywiście wpływa na wygląd danego pomieszczenia - na podłogi. W jaki sposób zatem wykończyć podłogi w naszych pomieszczeniach? Jakie zalety i wady mają poszczególne rozwiązania? I czy wreszcie możliwe jest samodzielne wykończenie podłóg, a tym samym oszczędzenie kilku złotych na pracy fachowca?

Panele i pochodne?
Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań są wszelkiego rodzaju panele. Ich największą zaletą jest przede wszystkim cena - najtańsze modele kupimy już za kilkanaście złotych za metr kwadratowy. Co również istotne, ich ułożenie nie wymaga specjalnych umiejętności. Dzisiaj już raczej nie sprzedaje się paneli klejonych, a na rynku dostępne są niemal jedynie panele na "zatrzaski" - wpływa to nie tylko na łatwość ich układania, ale również szybkość prac.
Decydując się na wykończenie podłogi panelami warto jednak rozważyć droższe modele, które będą bardziej wytrzymałe na ścieranie i blaknięcie od słońca. W ten sposób unikniemy remontu po kilku latach używania takiej podłogi.

Drewno?
Rozwiązaniem podobnym do paneli są oczywiście podłogi z drewna firmy Artel Już na wstępie warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie znacznie droższe, ale również znacznie trwalsze i wytrzymałe! W przypadku wykończenia podłogi drewnem (niezależnie od jego rodzaju oraz formy), warto jednak zlecić prace specjaliście - tylko w ten sposób uzyskamy gwarancję, że podłoga będzie poprawnie ułożona, a drewno się nie odkształci i nie rozejdzie na łączeniach.

Podłogi drewniane mają jednak jedną zasadniczą wadę - nie nadają się do pomieszczeń związanych z wilgocią, bądź tam, gdzie istnieje duże ryzyko ich zalania. Nie stosuje się ich w łazienkach, ani w kuchniach.

Kafelki?
W przypadku łazienki i kuchni najbardziej polecanym rodzajem wykończenia podłogi są kafelki - dzisiaj w sklepach dostępne są nie tylko w wielu kolorach, ale również i kształtach. Dobrze ułożona mozaika w formie rozety może być wspaniałym dopełnieniem każdego pomieszczenia!

Decydując się na wykończenie naszych podłóg warto zastanowić się dobrze nad użytym materiałem i sposobem jego zastosowania. A może warto połączyć kilka możliwości w jedno?


Fotorelacja


dom
wnętrze
podłoga