Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, wtorek 01-listopad-2015

Podatki za granicą
Offshore daję szansę przedsiębiorstwom na rozwój, ponieważ nie są one zmuszane do płacenia horrendalnie wysokich podatków.

Często może być to jedyne rozwiązanie dla polskich firm, które chcą być rentowne, lub czasami, aby w ogóle przetrwać. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w naszym kraju, podatki dla przedsiębiorców są wyjątkowo wysokie a w offshore takie nie są. Tak naprawdę, sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw na naszym rynku jest bardzo często całkowicie uniemożliwiane przez aparat państwowy. 
Jest to rzecz absurdalna, ponieważ największe niedogodności, zwykle spotykają małe przedsiębiorstwa, które to są przecież główną siłą napędzającą gospodarkę kraju. Nie dziwi więc prawdopodobnie nikogo fakt, że praktycznie każda firma zajmująca się optymalizacją podatkową, w wielu przypadkach, proponuje po prostu otwarcie konta zagranicznego. Daje to szansę, by nie oddawać większości swoich zysków państwu. Rzecz jasna, najlepszym rozwiązaniem byłoby płacenie podatków w kraju działalności, aby państwo się wzbogacało. Nie można jednak winić przedsiębiorców, że przede wszystkim myślą o dobru swojej firmy. 
Aby państwo korzystało z przychodów danej firmy, musi ona sprawnie funkcjonować, niestety obecnie jest to wysoce utrudnione. System podatkowy wymaga gruntownej przemiany, a urzędnicy muszą być bardziej przyjaźnie nastawieni do prywatnej działalności obywateli, w innym wypadku, Ci ostatni nie przestaną myśleć o tym, jak by tu nie płacić podatków w kraju.

Fotorelacja


biznes
finanse
pieniądz
podatki
offshore