Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, piątek 02-styczeń-2015

Po co mi księgowy?
Wielu początkujących przedsiębiorców nie bez słuszności zauważa, że opłacenie księgowości to spory wydatek.

Prawdą jest też, że podstawowe czynności księgowe można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Kiedyś jednak pojawi się na pewno problem - gwarantują to zagmatwane i trudne do zrozumienia przepisy.

Księgowość na stałe

Stała współpraca z księgowymi potrzebna jest szczególnie w tych branżach, w których przedsiębiorca korzysta (lub może korzystać) ze zwolnień podatkowych, wyjątków przewidzianych ustawowo albo działa w obszarze nieszczególnie dobrze rozpoznanym przez polskie prawo. Dobry księgowy musi wówczas na bieżąco rozwiązywać każdy problem, ponieważ jakiekolwiek niedopatrzenie może rodzić poważne konsekwencje dla firmy.

Księgowość od czasu do czasu

Usługi księgowe Warszawa przydają się niekiedy także przedsiębiorcom mającym stabilną sytuację i raczej niekorzystającym z różnych opcjonalnych rozwiązań prawnych. Czasem jednak pojawia się problem z rozliczeniem jakiegoś zakupu albo chociaż złożenia deklaracji do US - każdy przedsiębiorca miewa z tym problemy. Zresztą - żeby ich uniknąć czasem warto zlecić księgowemu przejrzenie dokumentacji, dlatego nawet, jeśli już masz podstawową wiedzę z zakresu księgowości, nie odrzucaj od razu możliwości współpracy z księgowymi. Rzeczywistość prawna i gospodarcza, w jakiej działają polskie firmy, wymaga, żeby ich problemami zajął się czasem profesjonalny księgowy.


 • Twoje Biuro Rachunkowe TBR Kowalczyk Sp.J.

  ul. Indiry Gandhi 11,
  02-776 Warszawa,
  tel. 22 644 42 68, 22 647 20 02,
  faks: 22 644 43 46,
  kom. 601 328 528,
  tbr@tbr.pl

  http://www.tbr.pl

Fotorelacja


finanse
pieniądz
przedsiębiorstwa