Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, czwartek 26-maj-2018

Niebezpieczeństwa w fabrykach
Bezpieczeństwo przeciwwybuchowe jest bardzo ważną kwestią bezpieczeństwa.

Odpowiednie zabezpieczenia gwarantują ochronę pracownikom. Mogą czuć się oni chronieni dzięki najwyższym możliwym zabezpieczeniom. 
Zostały one stworzone do tego właśnie celu. Najwięksi producenci zabezpieczeń stworzyli specjalną normę, którą jest dyrektywa ATEX (więcej na industrial.dekra.pl ) Produkty z owym oznaczeniem są najwyższej możliwej jakości i są w pełni bezpieczne. Wracając do tematu ochrony w fabrykach, pracownicy mentalnie czują się lepiej, co pozwala im na efektywną i sprawną pracę. 
Dzięki temu firma odnosi coraz to większe zyski i wszystko się nakręca. Jest to niezwykle ważna forma zabezpieczeń w fabrykach, w których produkuje się łatwo palne i wybuchowe materiały. Może to stwarzać ogromne zagrożenie dla życia ludzkiego. Należy także bezwzględnie przestrzegać norm BHP i stosować się do każdych wydawanych poleceń przez podwładnych. 
To oni mają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w zetknięciu z tymi produktami. Zrobione materiały należy szczelnie zapakować, zanim opuszczą one fabrykę. Należy podkreślić że najczęściej fabryki produkcyjne stoją w środku miasta, wiec zagrożone są także pobliskie rodziny. One także na wszelki wypadek muszą się odpowiednio zabezpieczać. 
Na koszt firmy zostały założone specjalne czujniki wykrywające niebezpieczeństwo oraz informujące w odpowiedni sposób w zależności od stopnia zagrożenia. Od cichego pikania, a kończąc na doniosłych dźwiękach.

Fotorelacja


bezpieczeństwo przeciwwybuchowe
dyrektywa ATEX