Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, czwartek 18-październik-2017

Klamka do Twojego domu
Każdy dom ma swoją duszę, a tę duszę nadają mu zazwyczaj detale.

Takim wyznacznikiem klimatu mogą stać się klamki. Eleganckie, tradycyjne bądź nowoczesne, pozornie mało istotne, a tak naprawdę decydują o charakterze drzwi, które przecież są bardzo widoczne w każdym, małym czy dużym mieszkaniu. Klamki, nie dość że powinny być stylem dopasowane do samych drzwi to także warto, aby współgrały z innymi elementami metalowymi w domu. 

Sprawdź też https://www.hafele.pl

Niech to będzie nawet jeden element, który ładnie połączy się z innymi - na przykład klamki w kolorze mosiądzu czy miedzi mogą odbiegać zdobieniem od wykończeń chociażby mebli, ale niech będą w podobnym odcieniu. Dobrym punktem odniesienia mogą być uchwyty na przykład od szafek kuchennych czy tych w łazience albo dużych szaf garderobianych. Ten pozornie mało istotny akcent potrafi zmienić naprawdę sporo w odbiorze estetycznym wnętrza.
Mieszkania urządzane w stylu retro zostaną pięknie dopełnione klamkami o bogatym zdobnictwie, przywodzącymi na myśl staroświecką biżuterię. Takie elementy fantastycznie ożywią drewniane, solidne drzwi i sprawią, że każde ich otwarcie czy zamknięcie będzie zapewniało miłe odczucia. W takich tradycyjnych, staroświeckich wnętrzach świetnie sprawdzą się również oryginalne gałki w miejsce zwykłych klamek. 
Nowoczesne wnętrza to miejsce dla nowoczesnych linii, dlatego klamki powinny być tam o prostej formie, gładkiej fakturze i zależnie od innych elementów wyposażenia - lśniące i śliskie albo matowe. Szczególnej uwagi wymagają modne teraz drzwi przesuwne, wygodne i oszczędzające przestrzeń, dają nowe pole do popisu przy wyborze klamek, a raczej uchwytów.
Także w takim przypadku sprawdzają się wymienione już porady, a więc dostosowanie designu detali do faktury i koloru drzwi oraz pozostałego wyposażenia. Niech więc klamki w Twoim mieszkaniu będą jak biżuteria czy dodatki, które każdego dnia dopasowuje się z uwagą do danego stroju - stosowne, uzupełniające i ożywiające całość w stylowy sposób, zamykające subtelną klamrą całokształt.

Fotorelacja


dom
wnętrze
drzwi
firmy
klamki