Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, piątek 21-maj-2015

Inwestowanie pieniędzy w lasy
Mogłoby się wydawać, że w celu zarabiania na zalesianiu należy posiadać dużą ilość terenu, ale w praktyce okazuje się, że nie jest to warunkiem koniecznym i przy odrobinie wysiłku oraz przedsiębiorczości praktycznie każdy może w ten sposób dorobić.

Zamiast więc samodzielnie zajmować się zalesianiem, prościej jest wybrać taki fundusz, który po prostu zatrudni do tego odpowiednich podwykonawców, a inwestorom pozwoli wówczas odzyskać z nawiązką zainwestowane przez nich kwoty. Taki fundusz inwestycyjny inwestujący w lasy nie jest co prawda specjalnie popularny, jednak bez większego wysiłku można trafić na jeden z jego odpowiedników i wtedy samodzielnie zainwestować pieniądze w zarabianie na zalesianiu, co stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych metod zarabiania.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdego innego biznesu tak i tutaj sprawdza się stara zasada, że jeżeli się na czymś nie zna, to lepiej nie inwestować w to większych pieniędzy. Warto zatem zacząć od tego, aby stopa zwrotu z inwestycji leśnych została przez potencjalnego inwestora dokładnie przeliczona, a cały proces w pełni przemyślany. Dzięki temu uniknie się ewentualnych strat, które mogłyby w niektórych przypadkach okazać się bardzo dotkliwe. Ostatnią rzeczą, którą warto przemyśleć już teraz jest kwota, jaką będzie się chciało przeznaczyć na tego typu działalność. Na początek nie warto używać wszystkich swoich dostępnych środków, ale jednocześnie zbyt mały wkład sprawi, że zyski będą bardzo skromne. Najlepiej zatem znaleźć w tym przypadku złoty środek.

Przykładem funduszu inwestycyjnego oferującego możliwość zakupu jednostek uczestnictwa w biznesach opartych na inwestycjach w tereny lesne i zalesianie jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty WI Lasy Polskie. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie http://www.lp.wi.pl.

Fotorelacja


biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa
inwestowanie