Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, piątek 21-maj-2017

Chcesz odzyskać należności zagraniczne?
Odzyskanie pieniędzy od dłużnika nigdy nie jest proste.

Wymaga znajomości odpowiednich przepisów i metod, którymi możemy się przy tym posłużyć. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w grę wchodzi odzyskanie należności za granicą.

Jeśli chcielibyśmy egzekwować zaległość od nieuczciwego kontrahenta na własną rękę na przykład w Hiszpanii, powinniśmy przede wszystkim zorientować się, jak wyglądają procedury windykacyjne w Hiszpanii. Informacje na ten temat możemy znaleźć chociażby w internecie. Mając pojęcie o tym, jak powinna przebiegać windykacja w Hiszpanii, możemy zacząć działać.

Przede wszystkim należy jeszcze raz spróbować negocjacji z dłużnikiem. Jeśli okażą się nieskuteczne, trzeba będzie postarać się o wydanie nakazu zapłaty. Ostatnim etapem, do którego dochodzi, jeśli wszystkie poprzednie metody zawiodą, jest postępowanie egzekucyjne. Wygodnym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pomocy firm oferujących profesjonalną windykację długów za granicą. Za niewielką opłatą jej pracownicy zajmą się wszystkimi formalnościami i postarają się odzyskać nasze pieniądze.

To dobra opcja, jeśli nie mamy czasu ani siły na zajęcie się sprawą samodzielnie. Warto także mieć na uwadze, że zaangażowanie profesjonalnej firmy windykacyjnej, może dobrze wpłynąć na podejście dłużnika do całej sprawy. Wizyta windykatora może go przekonać do polubownego rozwiązania sprawy.

Decydując się na odzyskanie długu za pośrednictwem zewnętrznej firmy, powinniśmy porównać oferty różnych firm działających na rynku. Warto sprawdzić ich referencje i dotychczasowe osiągnięcia, aby mieć pewność, że korzystamy z usług najlepszej firmy. Prowizja na pewno nie powinna być w takim przypadku decydującym kryterium wyboru.

Fotorelacja


biznes
finanse
przedsiębiorstwa