Przydatne szkolenie do pracy z informacją

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) W każdym biznesie, dziedzinie gospodarki oraz funkcjonowania społeczeństwa, informacja o danym aspekcie jest kluczowym instrumentem podczas podejmowania jakichkolwiek działań. Dlatego każdego, kto z informacją pracuje, czyli ma do czynienia z analizami tych informacji, powinny zainteresować szkolenia z tableau i business (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, wtorek 04-czerwiec-2018

Przydatne szkolenie do pracy z informacją

Maszyny do pakowania-fenomen światowy

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Przemysł ciągle się prężnie rozwija. Manufaktura została wyparta przez nowoczesne, a zarazem zautomatyzowane fabryki, w których pełno jest robotów, zastepujących ludzi na ich stanowiskach. Są zdecydowanie szybsze, a jakość pracy jest równa temu, co jest w stanie wykonać człowiek. Z drugiej strony zaś maszyny zabierają (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 25-maj-2018

Maszyny do pakowania-fenomen światowy

Przewierty

Słowa kluczowe: biznes, firma, poznań, przewierty, usługi

(...) Przewierty drogowe to metoda położenia wszelkiego rodzaju instalacji podziemnych na terenach zabudowanych i mocno zurbanizowanych. Całkowicie nie niszczy się inwestycji, które są zbudowane na ziemi, wszelkiego rodzaju rury kanalizacyjne, wodociągowe, energetyczne, telekomunikacyjne czy gazownicze, przeciąga się metodą bezinwazyjną jaką są przewierty drogowe. Wiele firm posiada różnego rodzaju wiertnice, które robią przewierty i (...)

Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, wtorek 28-marzec-2018

Przewierty

Osobliwości Ostrowa

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, informacje, ostrów, przedsiębiorstwa

(...) Informacje z Ostrowa oraz spółki komunalne w Ostrowie Wielkopolskim to kwestie, które z całą pewnością zainteresują sporą grupę osób. A w takim razie, w jaki sposób pozyskać wiedzę na temat tego, co dzieje się w Ostrowie Wielkopolskim? Rzecz jasna, że nikt nie pojedzie raczej do tego miasta, tylko sięgnie po (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 22-styczeń-2018

Osobliwości Ostrowa

Firma sprzątająca

Słowa kluczowe: biznes, firma, lublin, sprzątanie, usługi

(...) W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi, że korzystamy z usług firmy sprzątającej. W pogoni za pracą i pieniądzem, poświęcamy coraz mniej czasu na obowiązki domowe. Dlatego chętnie korzystamy z fachowej pomocy. Godna polecenia jest firma sprzątająca z Lublina. Każdy woli skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która posiada (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 05-grudzień-2017

Firma sprzątająca

Dlaczego warto sprzedać odszkodowanie?

Słowa kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Sprzedaż odszkodowań jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Wiąże się to z licznymi zaletami zarówno dla osoby, która sprzedaje odszkodowanie, jak i dla firmy, która je odkupuje. Firmy takie oferują pomoc w uzyskaniu odszkodowania, tym samym przejmując je za określoną cenę. Jest to tak zwana dopłata do odszkodowania. W ten sposób, osoba, której się należy odszkodowanie uzyska szybciej potrzebne pieniądze, a firma która posiada odpowiednich prawników i wyszkoloną kadrę zarobi na takim odszkodowaniu. Często jest tak, że osoby takie nie mogą czekać. Są (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 27-listopad-2017

Dlaczego warto sprzedać odszkodowanie?

Solidne szkolenie bhp

Słowa kluczowe: bhp, biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa, zdrowie

(...) przeprowadzenia takiego typu szkolenia, to możesz przeprowadzić je osobiście. Zdecydowana jednak większość pracodawców takich uprawnień nie posiada. Oni wszyscy zobligowani są kierować swoich pracowników na obowiązkowe szkolenie bhp, które organizowane jest przez uprawnioną do tego jednostkę. (...)

Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, wtorek 15-listopad-2017

Solidne szkolenie bhp

Tonery i tusze

Słowa kluczowe: biuro, biznes, ekonomia, pieniądz

(...) tego gdzie kupić tonery i tusze do drukarek. Można to zrobić w sklepie stacjonarnym lub zamówić przez internet. Tylko pamiętajmy, by tusz był właściwej jakości.A co to jest tusz? Tusz do drukarki to pojemnik, gdzie umieszczony jest płyn, barwnik danego koloru. Każdy tusz wyposażony jest w elektronikę, która spełnia wiele funkcji, takich jak np: pokazywanie (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 27-wrzesień-2017

Tonery i tusze

Tusze i tonery

Słowa kluczowe: biuro, biznes, drukarka, toner, tusz

(...) to konieczne jest, byśmy zakupili tonery do drukarek. Jeśli natomiast wchodzi drukarka atramentowa, to wówczas wyszukać musimy odpowiednie tusze do drukarek. Świat bardzo zmienił swoje oblicze i to w zasadzie w każdym obszarze. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy nagle musieli zrezygnować z wielu rzeczy, które po prostu pomagają nam w codziennym (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 11-wrzesień-2017

Tusze i tonery

Aranżacja wnętrz z tynami dekoracyjnymi

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Aranżacja wnętrz wcale nie jest takim prostym zadaniem. Jednak muszą się go podjąć zarówno Ci, którzy budują dom, kupują mieszkanie lub po prostu chcą zrobić remont. Niektórzy zatrudniają profesjonalnych projektantów, którzy biorą na siebie całą aranżację. Oczywiście jest to bardzo dobry pomysł, (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski , wtorek 05-wrzesień-2017

Aranżacja wnętrz z tynami dekoracyjnymi

Wigilie firmowe i imprezy choinkowe

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Święta Bożego Narodzenia należą do najbardziej ulubionych Świąt w roku. Już dużo wcześniej cieszymy się na samą myśl o wigilii, prezentach, spotkaniach z rodziną. Coraz częściej także w zakładach pracy organizowane są wigilie firmowe. Spotkanie wigilijne w firmie stwarza możliwości nie tylko złożenia sobie życzeń podczas łamania się opłatkiem. Ale (...)

Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, wtorek 28-sierpień-2017

Wigilie firmowe i imprezy choinkowe

Nagraj film promocyjny!

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, firma, marketing, pieniądz, reklama

(...) Szukasz ciekawej, a przy tym profesjonalnej promocji swojego biznesu? Nie wiesz jak dotrzeć do swoich przyszłych klientów, a może szukasz pracowników? Odpowiedzią są firmy zajmujące się produkcją filmową w WarszawieDzięki współpracy z (...)

Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, wtorek 03-lipiec-2017

Nagraj film promocyjny!

Chcesz odzyskać należności zagraniczne?

Słowa kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Odzyskanie pieniędzy od dłużnika nigdy nie jest proste. Wymaga znajomości odpowiednich przepisów i metod, którymi możemy się przy tym posłużyć. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w grę wchodzi odzyskanie należności za granicą.Jeśli chcielibyśmy egzekwować zaległość od nieuczciwego kontrahenta na własną rękę na przykład w Hiszpanii, powinniśmy przede wszystkim zorientować się, jak wyglądają procedury windykacyjne w Hiszpanii. Informacje na ten temat możemy znaleźć chociażby w internecie. Mając pojęcie o tym, jak powinna przebiegać windykacja w Hiszpanii, (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, wtorek 21-maj-2017

Chcesz odzyskać należności zagraniczne?

Środowisko a firma - czy da się to pogodzić?

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Na wstępie zadajmy sobie pytanie: Po co wdraża się systemy zarządzania w firmach? Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza gdy oprzemy się o konkretny, działający system. Takim jest system IFS. Współczesne firmy, nawet średniej wielkości, prowadzą działalność obejmującą wiele krajów, a często cały świat. IFS Applications wspiera działalność w wielu językach, walutach i systemach miar, co jest niezwykle pomocne w zarządzaniu. Systemy zarządzania zapewniają wsparcie głównych procesów takich jak zarządzanie zasobami ludzkimi, finansami, kontrolą zapasów oraz konkretnych projektów w różnych częściach przedsiębiorstwa, także filiach poza granicami (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 21-grudzień-2016

Środowisko a firma - czy da się to pogodzić?

Bądź spokojny

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

(...) Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Niestety, pewne sytuacje losowe niezwykle trudno jest przewidzieć. Posiadanie ubezpieczenia jest rzeczą bardzo przydatną, żeby nie powiedzieć-niezbędną. Z kolei, odpowiednie gwarancje ubezpieczeniowe są szczególnie istotne w przypadku prowadzenia biznesu. Ilość wypadków, i zdarzeń jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia firmy jest na tyle duża, że trzeba o to dbać.Gwarancje można podzielić na:ubezpieczeniowa gwarancja zapłaty wadium- jest wystawiana w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce przystąpić do przetargu. Wadium sprawia, że nie musi on ponosić kosztów udziału w przetargu.ubezpieczeniowa gwarancja zwrotu zaliczki- taką gwarancję spisuje (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 28-czerwiec-2016

Bądź spokojny

Podatki za granicą

Słowa kluczowe: biznes, finanse, offshore, pieniądz, podatki

(...) Offshore daję szansę przedsiębiorstwom na rozwój, ponieważ nie są one zmuszane do płacenia horrendalnie wysokich podatków. Często może być to jedyne rozwiązanie dla polskich firm, które chcą być rentowne, lub czasami, aby w ogóle przetrwać. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w naszym kraju, (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, wtorek 01-listopad-2015

Podatki za granicą

Inwestowanie pieniędzy w lasy

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, inwestowanie, przedsiębiorstwa

(...) Mogłoby się wydawać, że w celu zarabiania na zalesianiu należy posiadać dużą ilość terenu, ale w praktyce okazuje się, że nie jest to warunkiem koniecznym i przy odrobinie wysiłku oraz przedsiębiorczości praktycznie każdy może w ten sposób dorobić.Zamiast więc samodzielnie zajmować się zalesianiem, prościej jest wybrać taki fundusz, który po prostu zatrudni do tego odpowiednich podwykonawców, a inwestorom pozwoli wówczas odzyskać z nawiązką (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski, wtorek 21-maj-2015

Inwestowanie pieniędzy w lasy

Aktywa w rękach specjalistów

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

(...) Każdy ma prawo do indywidualnego zarządzania swoim majątkiem, ale jeśli chce w coś zainwestować, a jest dopiero początkującym w tym temacie warto powierzyć środki w ręce odpowiednich firm. Eksperci w zarządzaniu aktywami w zaskakująco szybkim tempie zajmą się powiększaniem Twojego majątku, na który pracowałeś przez wiele lat.Mowa tu oczywiście o zarządzaniu na zlecenie. Jest to jeden ze sposobów na zarządzanie zgromadzonymi środkami, bez udziału inwestora. W tym przypadku także wiedza i doświadczenie inwestora schodzą na boczny tor. Aby rozpocząć inwestowanie należy podpisać umowę z wybranym domem maklerskim, który zobowiązany jest do zarządzania środkami, które zostaną mu powierzone. (...)

Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, wtorek 01-kwiecień-2015

Aktywa w rękach specjalistów

Jakie czynniki wpływają na kursy walut?

Słowa kluczowe: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Osoby zainteresowane rynkiem walutowym mogą zaobserwować, że wartość każdego pieniądza zmienia się w czasie, czego odzwierciedleniem są kursy walut. Co w największym stopniu wpływa na notowania walutowe? Sprawdźmy to.CZYNNIKI EKONOMICZNEBezpośredni wpływ na kursy walut ma cały szereg czynników ekonomicznych, a podstawowym z nich jest relacja popytu do podaży. W warunkach polityki kursów płynnych, przyjętej przez większość krajów rozwiniętych i rozwijających się, państwo nie dokonuje zbyt częstych ingerencji na rynkach walutowych. W tej sytuacji na notowania walut, w największej mierze, (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 20-marzec-2015

Jakie czynniki wpływają na kursy walut?

Rentowność przedsięwzięcia

Słowa kluczowe: biznes, finanse, pieniądz, zarządzanie

(...) Każdy przedsiębiorca wie, że dla jego efektywnych działań istotna jest analiza rentowności przedsięwzięcia.Dobry specjalistaWarto więc w swoich szeregach mieć człowieka dla którego rachunkowość zarządcza nie będzie miała tajemnic. Jest to o tyle trudne zadanie, że tak naprawdę zawsze dostosowuje się ją indywidualnie do określonych potrzeb wynikających ze specyfikacji danego przedsięwzięcia, miejsca (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 11-grudzień-2014

Rentowność przedsięwzięcia

Zabawa w przewidywanie przyszłości

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Nawet wykonanie tytanicznej pracy nie jest w stanie uchronić firmy od sytuacji, w której produkty wspomnianej pracy nie znajdują nabywców. Rzecz jasna, możemy posiłkować się reklamą czy ofertami promocyjnymi, ale bywa, że nawet one problemu nie rozwiążą. Nie sposób bowiem zakładać w ciemno, że nasz produkt - jak dobry by (...)

Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, wtorek 21-listopad-2014

Zabawa w przewidywanie przyszłości

Jak wybrać dobrą i tanią drukarkę?

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Wybierając konkretny rodzaj i model drukarki należy wziąć pod uwagę kilka czynników decydujących nie tylko o koszcie zakupu urządzenia, ale również o kosztach jego eksploatacji. Uważane za tanie drukarki atramentowe mogą okazać się nieopłacalne w trakcie użytkowania, ale czy warto płacić więcej za zakup mniej problemowych drukarek laserowych?Koszt zakupu drukarkiKoszt zakupu drukarki może być decydujący, ale w przypadku typowych zastosowań domowych (...)

Artykuł dodał(a) Maciej Lisowski , wtorek 06-maj-2014

Jak wybrać dobrą i tanią drukarkę?