Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Ewa Kwiecińska, piątek 28-czerwiec-2016

Bądź spokojny
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu.

Niestety, pewne sytuacje losowe niezwykle trudno jest przewidzieć. Posiadanie ubezpieczenia jest rzeczą bardzo przydatną, żeby nie powiedzieć-niezbędną. Z kolei, odpowiednie gwarancje ubezpieczeniowe są szczególnie istotne w przypadku prowadzenia biznesu. Ilość wypadków, i zdarzeń jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia firmy jest na tyle duża, że trzeba o to dbać.
Gwarancje można podzielić na:
ubezpieczeniowa gwarancja zapłaty wadium- jest wystawiana w sytuacji, gdy przedsiębiorca chce przystąpić do przetargu. Wadium sprawia, że nie musi on ponosić kosztów udziału w przetargu.
ubezpieczeniowa gwarancja zwrotu zaliczki- taką gwarancję spisuje się na wypadek nie zrealizowania umowy przez wykonawcę, i braku zwrotu zaliczki.
ubezpieczeniowa gwarancja usunięcia wad lub usterek-gwarantuje wypłatę środków, w sytuacji braku realizacji zadania lub braku usunięcia wcześniejszych usterek.
Wymienione przykłady ubezpieczeniowych gwarancji są najbardziej powszechnymi formami. Można jeszcze wymienić tu: ubezpieczeniową gwarancję odpowiedniego wykonania kontraktu i ubezpieczeniową gwarancję zapłaty należności celnych.
Gwarancja ubezpieczeniowa i umowa ubezpieczeniowa, to wbrew pozorom różne pojęcia. Pomimo tego, że jest to ta sama, kategoria usług ubezpieczeniowych, zamienne używanie tych pojęć jest niewłaściwe. Trzeba pamiętać też o tym, że tego rodzaju gwarancja, nie polega na wypłacaniu równowartości szkody, ale jest to stała suma, ustalona przed podpisaniem umowy gwarancyjnej.
Na rynku ubezpieczeń istnieje bardzo dużo firm, oferujących atrakcyjne gwarancje (przykładowo: http://www.adlerbrokers.com.pl/strona/ubezpieczenie-firmy-budowlanej). Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dobrze jest poznać jak najwięcej ofert i możliwości. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, należy udać się do siedziby danej firmy i podpisać umowę. 
Ubezpieczanie się od zdarzeń losowych lub od nieuczciwych wykonawców, powinno być podstawową czynnością w momencie otwierania własnego biznesu. Dobra ubezpieczenie i gwarancje mogą nas uchronić przed ogromnymi stratami.

Fotorelacja


biznes
finanse
ekonomia