Nasze publikacje

Najnowsze


Artykuł dodał(a) Tomasz Biela, piątek 01-kwiecień-2015

Aktywa w rękach specjalistów
Każdy ma prawo do indywidualnego zarządzania swoim majątkiem, ale jeśli chce w coś zainwestować, a jest dopiero początkującym w tym temacie warto powierzyć środki w ręce odpowiednich firm.

Eksperci w zarządzaniu aktywami w zaskakująco szybkim tempie zajmą się powiększaniem Twojego majątku, na który pracowałeś przez wiele lat.

Mowa tu oczywiście o zarządzaniu na zlecenie. Jest to jeden ze sposobów na zarządzanie zgromadzonymi środkami, bez udziału inwestora. W tym przypadku także wiedza i doświadczenie inwestora schodzą na boczny tor.
Aby rozpocząć inwestowanie należy podpisać umowę z wybranym domem maklerskim, który zobowiązany jest do zarządzania środkami, które zostaną mu powierzone. Tu należy spodziewać się pobrania prowizji przez dom maklerski, która dotyczyć będzie zarobionych przez brokera środków pieniężnych. Wysokość pobieranej prowizji ustalana jest już podczas zawarcia umowy z domem maklerskim. Może ona dotyczyć wielkości wniesionego kapitału bądź wypracowanych zysków. Należy też pamiętać o tym, że domy maklerskie przyjmują w zarządzanie tylko i wyłącznie większe kwoty.

Inną opcją zarządzania aktywami jest inwestowanie zbiorowe. Mowa tu o inwestowaniu danego kapitału na rynku przez fundusze inwestycyjne. Także w tym przypadku nie jest wymagana wiedza, ani doświadczenie w inwestowaniu na rynku kapitałowym.
Aby zainwestować na rynku kapitałowym należy zakupić jednostki funduszy inwestycyjnych lub certyfikaty inwestycyjne oraz należy zapłacić prowizję i czekać na efekty zarządzania powierzonymi środkami pieniężnymi.
Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu, a chcą pozyskać dodatkowe fundusze. Nie trzeba się też angażować w podejmowanie decyzji, które dotyczą zakupu różnego typu akcji.

Fundusze, które powierzone są pod zarządzanie znajdują się pod czujnym okiem ekspertów od zarządzania aktywami, którzy legitymują się odpowiednimi licencjami. Dzięki temu możliwa jest odpowiednia dywersyfikacja aktywów jak również lokowanie środków w sposób, który ogranicza prawie do minimum ryzyko poniesienia strat finansowych.

Fotorelacja


finanse
ekonomia
biznes